Aktualności i ogłoszenia
22 czerwiec 2018
WAKACJE!!!

Przedszkole pełni dyżur wakacyjny dla zapisanych wcześniej dzieci w terminie od 25.06. - 27.07. 2018 r.

Wszystkim naszym wychowankom i ich rodzinom życzymy wesołych, pogodnych i bezpiecznych wakacji!

28 maj 2018
Co przed nami w CZERWCU?
  • 01.06. - pełnimy dyżur dla zapisanych wcześniej dzieci. Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na Stary Rynek w okolice pomnika psa FIlusia. ...

18 maj 2018
ZEBRANIE ORGANIZACYJNE

Zapraszamy rodziców wszystkich dzieci nowoprzyjętych do naszej placówki w rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 na zebranie organizacyjne, które odbędzie się w dniu 12 czerwca o godz. 16:30 w budynku głównym przedszkola przy ul. Dekerta 27/35.

14 maj 2018
ZAPISY DO PRZEDSZKOLI ZASTĘPCZYCH

Zapisy do przedszkoli zastępczych na okres WAKACJI w roku szkolnym 2017/2018 będą trwały od 23.05.2018 r. do 15.06. 2018 r. lub do wyczerpania miejsc. Przez przedszkole zastępcze należy rozumieć przedszkole miejskie lub całodzienny oddział przedszkolny w szkole podstawowej prowadzonej przez GMT. O przyjęciu dziecka do przedszkola zastępczego decyduje kolejność zgłoszeń (niezależnie od tego, czy zgłaszane dziecko uczęszcza do macierzystego czy innego przedszkola).

Zapisy do naszej placówki na okres od 25.06 2018 - 31.08.2018 r. dotyczą również naszych przedszkolaków.

Początek zapisów w dniu 23.05.2018 r o godz. 6:00 w pokoju nr 30 i nr 31 (nr 30 u pani Ali - zapisy do naszego przedszkola, nr 31 - księgowość u pani Basi - zapisy do innych przedszkoli zastępczych).

Nasze przedszkole pełni dyżur wakacyjny od 25.06. - 29.07.2018 r., a od 30.07. - 25.08.2018 r. przedszkole ma przerwę urlopową.

Rodzice zapisujący dzieci do przedszkola innego niż macierzyste, powinni posiadać skierowanie od dyrektora przedszkola, do którego uczęszczają w ciągu roku. Rodzice zobowiązani są do dostarczenia skierowania do przedszkola zastępczego w terminie od 23.05.2018 r. do 15.06.2018 r. Skierowanie nie jest wymagane w przypadku zapisywania dzieci do przedszkoli niepublicznych, do których rodzice zapisują dzieci bez pośrednictwa przedszkola macierzystego.

Uczęszczanie dziecka do przedszkola zastępczego odbywa się na warunkach określonych statutem tego przedszkola.

Harmonogram przerw wakacyjnych - uaktualniony

Karta zgłoszenia do przedszkola zastępczego

16 marzec 2018
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zaprasza

Poradnia PP zaprasza do korzystania z porad psychologiczno-pedagogicznych w wybranych punktach - nieodpłatnie, bez skierowania, bez rejonizacji.

Szczegóły tutaj

6 luty 2018
Rekrutacja do szkół i przedszkoli w roku szkolnym 2018/2019

1 marca 2018 r. rusza rekrutacja do prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń  publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas pierwszych szkół podstawowych.

Rekutacja do przedszkoli odbywa się za pomocą systemu elektronicznego - link do strony - torun.formico.pl .

Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym należy dokonać w terminie 1.03. - 29.03. 2018 r.

​Szczegóły i harmonogram  (kliknij link)

18 styczeń 2018
Przekaż 1% podatku na placówkę oświatową - nasze przedszkole

Szanowni Państwo!

Zwracamy się z gorącym apelem, abyście korzystali z prawa przekazania odpisu w wysokości 1% rocznego podatku na przedszkole, do którego uczeszczają Państwa dzieci. Można to uczynić za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole:

w części J - należy wpisać:

- w rubryce 137 nr KRS - 0000121592

- w rubryce 139 kwotę odpisu 1%

w części K:

- w rubryce 139 - nazwę placówki oświatowej i jej adres: Przedszkole Miejskie nr 5 im. J. Tuwima w Toruniu, ul. Dekerta 27/35.

- w rybryce 140 - podatnik stawia znak x

Szczegóły w załączonych plikach:

WZÓR POPRAWNEGO WYPEŁNIENIA RUBRYK PIT-37

4 grudzień 2016

Szanowni Państwo!!!

Przypominam jeszcze raz o obowiązku, wynikającym z regulaminu dla rodziców, o przyprowadzaniu dzieci do przedszkola w dobrej kondycji zdrowotnej. Dzieci zakatarzone i kaszlące, dzieci z objawami infekcji należy pozostawiać w domu do wyleczenia.

Jolanta Węder
dyrektor przedszkola

Ze względu na zachowanie czystości w przedszkolu
(zwłaszcza wykładzin podłogowych w salach zabaw dzieci)
prosimy rodziców/opiekunów o przynoszenie obuwia na zmianę
na zebrania ogólne i grupowe, zajęcia otwarte, uroczystości itp.

Przedszkole Miejskie nr 5 dysponuje miejscem na Twoją reklamę
w formie billboardu, baneru na ogrodzeniu placówki.
Zapraszamy do współpracy
i kontaktowania się w tej sprawie pod nr tel. 56/62-338-29.

Administrator: Barbara Skibicka-Nowakowska i Agnieszka Skibicka