Aktualności i ogłoszenia
14 luty 2018
UWAGA RODZICE!

W okresie przed feriami nauczyciele rozdawali deklaracje o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej w naszej placówce.

W związku z niską frekwencją deklaracje te nie dotarły do wielu zainteresowanych. Prosimy więc o pobranie dokumentu TUTAJ i przyniesienie go wypełnionego do przedszkola do dnia 26 lutego 2018 r. Deklaracje można również pobrać u nauczycieli grup.

6 luty 2018
Rekrutacja do szkół i przedszkoli w roku szkolnym 2018/2019

1 marca 2018 r. rusza rekrutacja do prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń  publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas pierwszych szkół podstawowych.

Rekutacja do przedszkoli odbywa się za pomocą systemu elektronicznego (link do strony podamy w terminie późniejszym).

Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym należy dokonać w terminie 1.03. - 29.03. 2018 r.

​Szczegóły i harmonogram  (kliknij link)

5 luty 2018
Co przed nami w LUTYM?
  • 7 LUTEGO 2018 r. - Bal Karnawałowy PT. "Afrykański Bal", prowadzony przez aktorów teatru "MagMa", odbędzie się w przedszkolu w trzech turach... (kliknij więcej)

18 styczeń 2018
Przekaż 1% podatku na placówkę oświatową - nasze przedszkole

Szanowni Państwo!

Zwracamy się z gorącym apelem, abyście korzystali z prawa przekazania odpisu w wysokości 1% rocznego podatku na przedszkole, do którego uczeszczają Państwa dzieci. Można to uczynić za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole:

w części J - należy wpisać:

- w rubryce 137 nr KRS - 0000121592

- w rubryce 139 kwotwe odpisu 1%

w części K:

- w rubryce 139 - nazwę placówki oświatowej i jej adres: Przedszkole Miejskie nr 5 im. J. Tuwima w Toruniu, ul. Dekerta 27/35.

- w rybryce 140 - podatnik stawia znak x

Szczegóły w załączonych plikach:

WZÓR POPRAWNEGO WYPEŁNIENIA RUBRYK PIT-37

10 styczeń 2018
Przerwa urlopowa w przedszkolu - nowe informacje

PRZERWA WAKACYJNA !!!

PRZERWA URLOPOWA DLA PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 5

PRZEWIDZIANA JEST

NA OKRES OD 30 LIPCA DO 24 SIERPNIA 2018 R

Zapisy  na okres wakacji do przedszkoli macierzystych i zastępczych będą się odbywały w maju 2018 r., natomiast w czerwcu będą podpisywane umowy z rodzicami.

O dacie rozpoczęcia zapisów na okres wakacji rodzice zostaną poinformowani z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

HARMONOGRAM PRZERW WAKACYJNYCH

Dyrektor Przedszkola

Jolanta Węder

14 listopad 2017
Zbieramy makulaturę

Drodzy Rodzice!

Nasze Przedszkole bierze udział w konkursie „Zbieramy makulaturę” pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia. Konkurs trwa w terminie od 16.10.2017 do 30.04.2018r.

ZASADY KONKURSU:

...

(klinij WIĘCEJ)

4 grudzień 2016

Szanowni Państwo!!!

Przypominam jeszcze raz o obowiązku, wynikającym z regulaminu dla rodziców, o przyprowadzaniu dzieci do przedszkola w dobrej kondycji zdrowotnej. Dzieci zakatarzone i kaszlące, dzieci z objawami infekcji należy pozostawiać w domu do wyleczenia.

Jolanta Węder
dyrektor przedszkola

Ze względu na zachowanie czystości w przedszkolu
(zwłaszcza wykładzin podłogowych w salach zabaw dzieci)
prosimy rodziców/opiekunów o przynoszenie obuwia na zmianę
na zebrania ogólne i grupowe, zajęcia otwarte, uroczystości itp.

Przedszkole Miejskie nr 5 dysponuje miejscem na Twoją reklamę
w formie billboardu, baneru na ogrodzeniu placówki.
Zapraszamy do współpracy
i kontaktowania się w tej sprawie pod nr tel. 56/62-338-29.

Administrator: Barbara Skibicka-Nowakowska i Agnieszka Skibicka