Aktualności i ogłoszenia
Otwarcie przedszkola

Szanowni Państwo!

Przedszkole Miejskie nr 5 im. Juliana Tuwima w Toruniu będzie czynne

od 25.05.2020r. w godzinach 6:45-15:45.

• Proszę o dostarczenia oryginałów podpisanego wniosku i oświadczenia w dniu przyprowadzenia dziecka.
  • Prosimy o ścisłe przestrzeganie  obowiązujących w przedszkolu procedur.

UWAGA!

Rodzice planujący powrót dzieci do przedszkola od dnia 01.06.2020r. lub później, proszeni są o wypełnienie wniosku i oświadczeń, w nieprzekraczalnym terminie: do dnia 26.05.2020r. (poniedziałek) do godz. 12:00.

Scan podpisanego wniosku i oświadczeń należy przesłać na przedszkolnego maila pm5torun@idsl.pl , a oryginały dostarczyć w pierwszym dniu przyjścia dziecka do przedszkola.

Informuję, iż w sytuacji kiedy reżim sanitarny i wytyczne GIS nie ulegną zmianie,  liczba dzieci w grupie będzie ograniczona do 12, a o przyjęciu dziecka do przedszkola, decydować będzie weryfikacja wniosków pod kątem wytycznych Ministerstwa Zdrowia, MEN i GIS  (pierwszeństwo dla dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. oraz dla  pracujących obojga rodziców poza miejscem zamieszkania)

Wszelkie informacje dotyczące kolejnych tygodni pracy, będziemy umieszczać na stronie przedszkola i facebooku.

Rodzice, którzy nie zdecydują się na posłanie swojego dziecka do przedszkola w dalszym ciągu mogą skorzystać  z prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Pamiętaj!!!

Rodzice, którzy nie zdecydują się na posłanie swojego dziecka do przedszkola w dalszym ciągu mogą skorzystać z prawa do zasiłku opiekuńczego (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 maja 2020 r. w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19. D.U. 2020 poz. 855)

files/wniosek-o-powrot-dziecka-do-przedszkola.pdf

Zarządzenie w sprawie dalszego zawieszenia zajęć

Poniżej zarządzenie J. Węder, Dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 5 im. Juliana Tuwima w Toruniu

w sprawie dalszego zawieszenia działalności opiekuńczo - dydaktycznej.

files/zarzadzenie11.pdf

Procedury

Poniżej zarządzenie Dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 5 w sprawie wprowadzenia procedur zapewnienia bezpieczeństwa na terenie placówki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczniem COVID-19.

files/procedury.pdf

Oświadczenia rodziców

Podpisane oświadczenie należy przynieść w dniu przyprowadzenia dziecka do przedszkola.

files/oswiadczenie-rodzicow.pdf

13 maj 2020
Komunikat Dyrektora

Szanowni Rodzice!

Informacja w związku z planowanym otwarciem Przedszkola.

Po analizie wniosków wpływających od rodziców dzieci i wynikającej z nich dla mnie wiedzy co do potrzeb rodziców odnośnie terminów, informuję że:

Przedszkole Miejskie nr 5 im. Juliana Tuwima w Toruniu otwarte będzie

dla dzieci zgłoszonych wnioskiem  od 25 maja 2020r.

Zbyt mała ilość rodziców złożyła wniosek o termin 18 maj!

Jolanta Węder

11 maj 2020
Zarządzenie w sprawie dalszego zawieszenia zajęć

w sprawie dalszego zawieszenia działalności opiekuńczo - dydaktycznej.

files/zarzadzenie-nr10.pdf

11 maj 2020
Wniosek o powrót dziecka do przedszkola

Poniżej, w załączniku wniosek o powrót dziecka do przedszkola. Wniosek należy wypełnić i przesłać drogą elektroniczną na adres przedszkola: pm5torun@idsl.pl do dnia 13 maja do godz. 12:00

files/wniosek-o-powrot-dziecka-do-przedszkola.pdf

8 maj 2020
Komunikat Pani Dyrektor w sprawie otwarcia przedszkola!

Poniżej ważne informacje dotyczące ponownego otwarcia przedszkola.

files/komunikat-dyrektora-pdf.pdf

6 maj 2020
Zarządzenie w sprawie zawieszenia zajęć
5 maj 2020
Informacja dotycząca powrotu do przedszkola

Informujemy, że zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Torunia przedszkola nie będą otwarte przed 10 maja. O kolejnych decyzjach będziemy państwa informować na bieżąco.