Aktualności i ogłoszenia
21 luty 2019
Ogłoszenie w sprawie przerwy wakacyjnej

OGŁOSZENIE W SPRAWIE PRZERWY WAKACYJNEJ W PM 5 W TORUNIU

Po ustaleniach Organu Prowadzącego dotyczących harmonogramu przerw urlopowych w Przedszkolach Miejskich w Toruniu:

przerwa wakacyjna w PM5 24.06.2019 r. do 19.07.2019 r.

Ostatni dzień w przedszkolu przed przerwą wakacyjną to 21.06.2019 r. tj. piątek.

Po przerwie wakacyjnej, czyli od 22.07.2019r dzieci wracają do przedszkola zgodnie z pisemnymi deklaracjami rodziców, które dostępne będą w terminie późniejszym.

Na okres przerwy urlopowej w PM 5, tj. 24.06-19.07. rodzice będą mogli zapisać dzieci do innych przedszkoli miejskich na wolne miejsca lub do przedszkoli niepublicznych i prywatnych wg harmonogramów urlopowych tych placówek.

Jolanta Węder

dyrektor

19 luty 2019
Podziękowania
Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania nauczycielom i rodzicom za udział w badaniu "Nauczyciele i rodzice w przedszkolu"!!!
Wierzymy w to, że analiza wyników badania będzie okazją po prostu do refleksji nad pracą przedszkola.

Wyniki badania:
badanie nauczycieli - 15 wypełnionych ankiet
badanie rodziców - 62 wypełnione ankiety

GRATULUJEMY!!! BARDZO DOBRY WYNIK!!!
4 luty 2019
Informacje o naborze do przedszkoli i szkół

Nabór elektroniczny do przedszkoli miejskich oraz pierwszych klas szkół podstawowych rozpoczyna się w dniu 11 lutego i trwać będzie do 8 marca (do godz. 15:00).

Strona naboru: www.torun.przedszkola.vnabor.pl

(szczegóły w zakładce Organizacja -> Zasady rekrutacji)

Informujemy rodziców dzieci, które w tym roku kończą edukację przedszkolną, że:

• nabór do oddziałów klas pierwszych w szkołach podstawowych odbywa się w tym samym terminie co nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych,
  • rodzice dziecka podlegającego obowiązkowi szkolnemu są obowiązani do dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem dziecka do szkoły (art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996 z późn. zm.)

Na stronie internetowej UMT (https://www.torun.pl) zostały umieszczone informacje dotyczące naboru do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wraz z zadami naboru oraz informacje dotyczące naboru do klas I szkół podstawowych wraz z zasadami naboru.

31 styczeń 2019
Poradnia PP zaprasza

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA W TORUNIU
zaprasza na
WARSZTATY UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI

MAMY JESZCZE PO KILKA WOLNYCH MIEJSC NA ZAJĘCIA ROZPOCZYNAJĄCE SIĘ WKRÓTCE:

„Szkoła dla Rodziców” zajęcia dla rodziców i nauczycieli dzieci w każdym wieku

Kliknij WIĘCEJ

30 styczeń 2019
Co przed nami w LUTYM?
  • 14 lutego - BAL KARNAWAŁOWY - "Zabawy znane i lubiane" - finansowany z RR

Prosimy rodziców o przygotowanie strojów karnawałowych dla dzieci (mile widziane, ale nieobowiązkowe stroje ludowe). Tego dnia wykonywane będą dzieciom zdjęcia (bez zapisów - do odbioru wg uznania rodziców). Bal odbędzie się w 3 turach z podziałem na grupy wiekowe.

Tura I - g. 9:30 - 10:30 Kotki, Marzyciele i Słowiki

Tura II - g. 10:30 - 12:00 Samosie, Julianki, FIgielki i Podróżnicy

Tura III - g. 12:00 - 13:30 Wieloryby, Mądrale i Tralalińscy.

Kliknij WIĘCEJ

29 styczeń 2019
UWAGA RODZICE!

Nadchodzi czas rekrutacji do przedszkoli miejskich. Dzieci uczęszczające do naszej placówki mają zagwarantowane miejsca, ale warunkiem koniecznym jest wypełnienie deklaracji o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej. Deklaracje należy złożyć NAJPÓŹNIEJ W DNIU 4 LUTEGO (poniedziałek). Dostępne są one u nauczycieli grup oraz w linku poniżej.

DEKLARACJA O KONTYNUACJI WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

22 styczeń 2019
Zapraszamy na zebrania grupowe

Zapraszamy rodziców na zebrania grupowe w dniu 31.01. godz. 16:30 - grupy Julianki, Figielki, Samosie i Wieloryby.

Natomiast rodziców gr. "Podróżnicy" zapraszamy w dniu 11 lutego o godz. 16:30.

14 styczeń 2019
Przekaż 1% podatku na placówkę oświatową - nasze przedszkole

Szanowni Państwo!

Zwracamy się z gorącym apelem, abyście korzystali z prawa przekazania odpisu w wysokości 1% rocznego podatku na przedszkole, do którego uczeszczają Państwa dzieci. Można to uczynić za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole:

w części J - należy wpisać:

- w rubryce 123 nr KRS - 0000121592

- w rubryce 124 kwotę odpisu 1%

w części K:

- w rubryce 125 - nazwę placówki oświatowej i jej adres: Przedszkole Miejskie nr 5 im. J. Tuwima w Toruniu, ul. Dekerta 27/35.

- w rubryce 126 - podatnik stawia znak x

Szczegóły w załączonych plikach:

PIT-37

8 styczeń 2019
Propozycja terminu przerwy urlopowej

Szanowni państwo !!!

Została złożona propozycja przerwy urlopowej do organu prowadzącego na okres

od 22 lipca do 16 sierpnia 2019 r. tj. 4 tygodnie

Decyzję ostateczną w sprawie harmonogramu urlopu placówek przedszkolnych w Toruniu podejmie organ prowadzący,

o czym niezwłocznie państwa powiadomię.

Jolanta Węder

dyrektor

31 grudzień 2018
Co przed nami w STYCZNIU?
  • 10 i 11 stycznia - ratownictwo medyczne - grupy 5 i 6-latków
  • 7-11 stycznia - Dni Babci i Dziadka wg poniższego harmonogramu...
  • 28 i 29 stycznia - zajęcia chemiczne z panem Bartkiem - grupy 4-6-letnie