Aktualności i ogłoszenia
23 lipiec 2020
OGŁOSZENIE

OD PONIEDZIAŁKU 27 LIPCA DO 9 SIERPNIA 2020R PRZEDSZKOLE NIECZYNNE Z POWODU PRZERWY URLOPOWEJ 😊

ŻYCZYMY MIŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!

UWAGA ZMIANA GODZIN OTWARCIA PRZEDSZKOLA OD 10.08.2020R!

PRZEDSZKOLE CZYNNE OD 6.30 – 16.00

15 lipiec 2020
Piraci w przedszkolu

Dnia 22.07.2020r tj. środa zapraszamy dzieci do zabawy plenerowej pt. „Piracka przygoda”.

Zabawy, animacje poprowadzi grupa teatralna „Magmowcy”.

Zaczynamy o godzinie 9.30. Grupy bawią się kolejno na zewnątrz przedszkola.

Życzymy udanej zabawy 😊

6 lipiec 2020
Spotkanie z muzyką etniczną

"Instrument czy zwierzę" - to temat przewodni spotkania z muzyką etniczną. Zajęcia odbędą się w środę 8 lipca, początek o 9:00. Instrumenty po każym użyciu będą dezynfekowane, a ławki po każdej grupie.

16 czerwiec 2020
Zebrania organizacyjne dla rodziców dzieci nowo-przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2020/2021

Z uwagi na konieczność zachowania reżimu sanitarnego w związku z COVID-19, Zebrania odbywać się będą oddzielnie dla każdej grupy wiekowej.

• 18.08.2020r o godz. 15.30 dla grupy 4latków
  • 18.08.2020r o godz. 17.00 dla grupy 3 latków
  • 19.08. 2020r o godz. 15.30 dla grupy 5 i 6 latków

2 czerwiec 2020
Przerwa wakacyjna

Szanowni Rodzice!

W związku z obecną sytuacją w kraju związaną z epidemią Prezydent Miasta Torunia podjął decyzję o skróceniu terminów przerw wakacyjnych w przedszkolach ustalonych Zarządzeniem PMT Nr 351/6 z listopada 2019 z 4 tygodni na 2 tygodnie.

30 maj 2020

Szanowni Rodzice!

Badania SARS-CoV-2 wśród pracowników przedszkola zakończyły się. Jesteśmy wszyscy zdrowi!

Od 1.06.2020r. (tj.poniedziałek) wznawiamy pracę przedszkola zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Przedszkole bedzie pełniło funkcję opiekuńczo - wychowawczą dla dzieci, których Rodzice/Opiekunowie

złożyli wniosek do Dyrektora Przedszkola.

Jolanta Węder

Przedszkola Miejskiego nr 5

im. Juliana Tuwima

w Toruniu

29 maj 2020
Dzień Dziecka

Zapraszamy wszystkie dzieci do przedszkola po odbiór prezentów z okazji Dnia Dziecka

Przedszkola Miejskiego nr 5

im. J. Tuwima w Toruniu

28 maj 2020
Informacja dla rodziców

Informacja dla rodziców, którzy mieli dzieci w przedszkolu w dniu 27 maja. Sytuacja w placówce wyjaśniła się i wszyscy nauczyciele oraz pracownicy, zbadani wczoraj, są zdrowi. Ponieważ dzisiaj trwają badania drugiej części pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych przedszkole do piątku 29 maja będzie nieczynne.

27 maj 2020
Uwaga!!!

W związku z niejasnym wynikiem badań u pracownika przedszkola zawieszam zajęcia w przedszkolu do piątku 29 maja włącznie.

Jolanta Węder

18 maj 2020
Otwarcie przedszkola

Szanowni Państwo!

Przedszkole Miejskie nr 5 im. Juliana Tuwima w Toruniu będzie czynne

od 25.05.2020r. w godzinach 6:45-15:45.

• Proszę o dostarczenia oryginałów podpisanego wniosku i oświadczenia w dniu przyprowadzenia dziecka.
  • Prosimy o ścisłe przestrzeganie  obowiązujących w przedszkolu procedur.

UWAGA!

Rodzice planujący powrót dzieci do przedszkola od dnia 01.06.2020r. lub później, proszeni są o wypełnienie wniosku i oświadczeń, w nieprzekraczalnym terminie: do dnia 26.05.2020r. (poniedziałek) do godz. 12:00.

Scan podpisanego wniosku i oświadczeń należy przesłać na przedszkolnego maila pm5torun@idsl.pl , a oryginały dostarczyć w pierwszym dniu przyjścia dziecka do przedszkola.

Informuję, iż w sytuacji kiedy reżim sanitarny i wytyczne GIS nie ulegną zmianie,  liczba dzieci w grupie będzie ograniczona do 12, a o przyjęciu dziecka do przedszkola, decydować będzie weryfikacja wniosków pod kątem wytycznych Ministerstwa Zdrowia, MEN i GIS  (pierwszeństwo dla dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. oraz dla  pracujących obojga rodziców poza miejscem zamieszkania)

Wszelkie informacje dotyczące kolejnych tygodni pracy, będziemy umieszczać na stronie przedszkola i facebooku.

Rodzice, którzy nie zdecydują się na posłanie swojego dziecka do przedszkola w dalszym ciągu mogą skorzystać  z prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Pamiętaj!!!

Rodzice, którzy nie zdecydują się na posłanie swojego dziecka do przedszkola w dalszym ciągu mogą skorzystać z prawa do zasiłku opiekuńczego (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 maja 2020 r. w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19. D.U. 2020 poz. 855)

files/wniosek-o-powrot-dziecka-do-przedszkola.pdf